Pegasus

Pegasus (Kanatlı At) Yunan Mitolojisi’nde çok kuvvetli bir semboldür. Medusa’nın kanından doğduğuna ve kutsal yerleri koruduğuna inanılır. Modern zamanlarda Pegasus, ruhun ölümsüzlüğü ve astral dünyaya yolculuğu sırasında ruhların taşıyıcısı ve koruyucusu olarak sembolize edilmektedir. Pegasus’un içimizde var olan yaratıcı ruhun gücü olduğundan bahsedilir. Pegasus’un özellikle zorluklara göğüs germeye yardımcı olduğuna inanılır.

Pegasus, ilham perilerinin atıdır ve özellikle sanatçılara, yazarlara, şairlere hizmet eder. Pegasus, kendi hayatımıza ve başkalarının hayatına getirdiğimiz ilham ve güzelliktir. Pegasus’un sizi müzikte, şiirde, yazıda ve sanatta üretken olmaya çağırdığından ve güzelliğe dair düşüncelerinizi paylaşmaya davet ettiğinden bahsedilir. Pegasus aynı zamanda alçakgönüllülüğü sembolize etmektedir.

Güç, hız ve değişkenlik temaları ile atın sembolik anlamı zaten başlı başına mükemmeldir. At, gücü, büyük idealleri ve kararlılığı ifade eder. Kanatlı at ise zirvenin, en yüksek noktalara erişmenin, başarının sembolüdür. Pegasus, bu açıdan hem aklı hem bedeni temsil etmektedir. Kanatlarının gücüyle uçarken ve göğe yükselirken, aynı zamanda bedeninin sabitlenmesiyle olduğu yerde çok güçlü bir şekilde durabilir. Pegasus, zihnin berraklığını ve sabit bir duruşla desteklenmiş mükemmel zihinsel bir odaklanmanın hayatlarımızı muhteşem bir şekilde nasıl değiştirebileceğini sembolize etmektedir.

Pegasus sembolünü taşıyan özel KISMETCE ürünleri, taşıdığınız tüm yüklerinizden hafifleyerek yükseldiğinizi vizyonlamanıza yardımcı olmak, güçlü duruşunuzu ve başarıyı size hatırlatmak niyetiyle hazırlanmıştır.