Raguel

Raguel ayrıca Raguil, Rasuil, Reuel, Ruhiel, Ruagel veya Ruahel olarak bilinmektedir. Raguel’in adı “Tanrının dostu” anlamına gelir. Raguel düzenin, adaletin, uyumun ve doğruluğun başmeleği olarak kabul edilir. Ayrıca insanlar ve melekler arasındaki ilişkileri yönettiğine inanılır. İnsanların kişisel ve toplum ilişki yapısında adaleti ve güç dengesini nasıl elde edecekleri konusunda destek vererek yardımcı olduğu konu edilmektedir.

Kaynaklarda Rageul, uyumlu ilişkiler kurmaya yardım eden başmelek olarak geçmektedir. Raguel’in tüm ilişkilerinizi uyumlu hale getirmenize, ilişkilerinizdeki tüm hayal kırıklıklarının ve üzüntülerin sevgi ve derse dönüşmesine, hayatınızdaki haksızlıkların sonlanmasına ve adaletin sağlanmasına yardımcı olduğuna inanılır.

İnsanları barış ve sükunet verdiğinden ve yanlış anlaşılmaları düzelttiğinden bahsedilir. Size saygı ve dürüstlük ile davranacak mükemmel arkadaşları bulmanızda yardımcı olduğuna inanılır.

Başmelek Raguel’in, arkadaşlık, aşk, aile ve iş dahil tüm ilişkilere uyum getirdiğinden bahsedilir. Bazen ilişkiyi anlık olarak düzelttiği ve bazen de size sezgisel rehberlik gönderdiği sayısız kitaba konu olmuştur. Bu rehberliği, ilişkilerinizde sağlıklı adımlar atmnızı sağlayacak önemli tekrarlayan düşünceler, duygular, vizyonlar veya işaretler olarak alacağınızdan bahsedilmektedir.

Sevgili Başmelek Raguel, gevşememe, affetmeme ve diğer insanların bakış açılarına duyarlı olmama yardım ettiğin ve tüm ilişkilerimi uyumlu hale getirdiğin için teşekkür ederim.